1 Φεβ 2010

Πανιώνιος-Ολυμπιακός 0-1

by Pesetero
Δια πυρός και σιδήρου ο Ολυμπιακός κατάφερε να βγεί νικητής από την αναμέτρηση της Νέας Σμύρνης επικρατώντας του Πανιωνίου με 0-1 χάρη σε γκολ του Ματ Ντάρμπισιρ στο 7ο λεπτό. Οι παίκτες του Μπόζινταρ Μπάντοβιτς έκαναν ένα καλό 1ο ημίχρονο και είχαν ευκαιρίες να διευρύνουν το προβάδισμα τους. Στο 2ο ημίχρονο χάρη στην υπερβολική - μονόπλευρη - ευαισθησία του διαιτητή Κύρκου, ο Ολυμπιακός έμεινε με 10 παίκτες από το 51' λόγω αποβολής του Χεσούς Ντάτολο, κινδύνευσε με ισοφάριση αλλά τέλος καλό, όλα καλά και η ομάδα πήρε μια σπουδαία νίκη ψυχολογίας κυρίως αλλά και με βαθμολογική σημασία, αφού στον αγώνα Παναθηναϊκός - ΑΕΚ το ισόπαλο 1-1 έδωσε την ευκαιρία στον Ολυμπιακό να μειώσει τη διαφορά στους 6 βαθμούς.....