25 Φεβ 2010

Ολυμπιακός-Μπορντό 0-1

Η ατμόσφαιρα στο γήπεδο ήταν εκπληκτική και η coreo άφησε πολλούς με το στόμα ανοιχτό. Ο κόσμος ήταν στο πλευρό της ομάδας, η ομάδα προσπάθησε, είχε ευκαιρίες, πάλεψε απέναντι στην Μπορντό αλλά γνώρισε την ήττα με 0-1 μέσα στο Στάδιο Καραϊσκάκη, καθιστώντας την υπόθεση "πρόκριση στους 8" πολύ δύσκολη. Ο Ολυμπιακός είχε ευκαιρίες ακόμη και για να κερδίσει τον αγώνα, ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα από τους Γάλλους αλλά μια αδράνεια της άμυνας στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και μια κακή υπόδειξη του διαιτητή Χάουαρντ Γουέμπ στο τέλος του αγώνα, όταν και ακύρωσε κανονικό γκολ του Μαρέσκα στέρησαν από τον Ολυμπιακό έστω τον βαθμό της ισοπαλίας. Πολύ καλοί οι Μέλμπεργκ, Λούα Λούα από πλευράς Ολυμπιακού τη στιγμή που η Μπορντό είχε σε καλή ημέρα τους Γκορκίφ και τον γκολκίπερ Καρασό, που έβγαλε τους Γάλλους από δύσκολη θέση σε πολλές περιπτώσεις.