3 Οκτ 2010

Ολυμπιακός-Ολυμπιακός Βόλου 3-1

Διπρόσωπος ο σημερινός Ολυμπιακός πέτυχε μια αγχώδη νίκη επί του Ολυμπιακού Βόλου με 3-1 ενώ είχε βρεθεί να προηγείται με 2-0 από το 21ο λεπτό του ματς. Αρκετά καλός στο πρώτο ημίχρονο ο Ολυμπιακός θα μπορούσε να πετύχει κι άλλα γκολ, αλλά τελικά στο 2ο ημίχρονο από το 70' και μετά (με την έξοδο του Ιμπαγάσα) έδειξε να βραχυκυκλώνει, έδειξε εικόνα... Καυταντζογλείου, δέχθηκε αμέσως ένα μάλλον αστείο γκολ και έκανε θρίλερ το τελευταίο 20λεπτο του ματς αγχώνοντας και όσους παρακολουθούσαν το ματς. Ακόμα και τότε πάντως ο Ολυμπιακός είχε τις ευκαιρίες να καθαρίσει νωρίτερα το παιχνίδι, κάτι που τελικά κατάφερε στις καθυστερήσεις του αγώνα. Κορυφαίος του Ολυμπιακού ο MVP του αγώνα, Κέβιν Μιραλάς που πέτυχε 2 γκολ και ήταν μακράν ο πιο δραστήριος παίκτης του Θρύλου. Η ομάδα τώρα θα έχει την ευκαιρία να ανασυνταχθεί και να επανέλθουν οι τραυματίες, καθώς ακολουθεί η διακοπή λόγω των υποχρεώσεων των εθνικών ομάδων.........