ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΤΙ ΒΡΗΚΑΝ
ΤΥΧΑΙΟ? ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ.....

ΝΤΟΥ ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥΣ, ΚΟΜΜΕΝΕΣ ΕΚΔΡΟΜΕΣ,ΚΑΜΙΑ
ΙΣΟΝΟΜΙΑ,Η ΜΟΝΗ ΩΦΕΛΗΜΕNΗ Η ΘΥΡΑ 13….

Διπρόσωπος ο Ολυμπιακός, μετέτρεψε έναν διαφαινόμενο θρίαμβο σε αγχώδη νίκη με το αναιμικό 1-0 επί του Άρη, που φυσικά επιβεβαίωσε τις προβλέψεις και έτρωγε σίδερα, σε αντίθεση με αυτά που... έτρωγε όταν έπαιξε με Παναθηναϊκό και ΑΕΚ. Πάρα πολύ καλός ο Θρύλος στο πρώτο ημίχρονο, προηγήθηκε μόλις στο 2ο λεπτό με τον Ριέρα, είχε ευκαιρίες να βάλει κι άλλα γκολ ενώ μεταξύ άλλων είχε ένα δοκάρι με τον Γιάννη Φετφατζίδη και ένα χαμένο πέναλτι με τον Αριέλ Ιμπαγάσα. Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκε... άλλος Ολυμπιακός στο γήπεδο, χωρίς φρεσκάδα, χωρίς ψυχραιμία, που έδωσε πολύ χώρο στον Άρη και τον έκανε να ελπίζει οτι μπορεί να διεκδικήσει τον βαθμό της ισοπαλίας μέσα στο Καραϊσκάκη. Όσο περνούσε η ώρα η ομάδα γέμιζε με άγχος αδικαιολόγητα απέναντι σε έναν αναποτελεσματικό Άρη και έφτασε σε σημείο να διώχνει τη μπάλα στα περιστέρια στο τελευταίο δεκάλεπτο για να τελειώσει ο αγώνας! Τέλος καλό, όλα καλά, η ομάδα πήρε το τρίποντο της νίκης και σε συνδυασμό με την ήττα του αιώνιου δεύτερου από την ΑΕΚ, θα πάει με αέρα 4 βαθμών να αντιμετωπίσει τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ με ένα και μοναδικό σκοπό : Μόνο νίκη για να τους ξεράνουμε και να τους αφήσουμε εκτός τίτλου από την 8η αγωνιστική...